Kilka tysięcy uczniów z województwa lubelskiego przyjechało w poniedziałek 8 września na pierwszy dzień spotkań Salonu Maturzystów goszczącego na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Wśród nich była pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K Norwida w Krasnymstawie.

Na spotkaniach z przedstawicielami kilkunastu uczelni wyższych można było zapoznać się z kierunkami studiów, zasadami rekrutacji na rok akademicki 2015/2016 oraz porozmawiać ze studentami tamtejszych placówek. Przyszłoroczni maturzyści naszej szkoły brali udział w wykładach: „Prezentacja oferty edukacyjnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie”, „Egzamin maturalny z chemii w liceum” oraz „Prezentacja oferty edukacyjnej Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie”.