Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2015/rejowiec_filmoteka

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2015/rejowiec_filmoteka

Spotkania z gimnazjalistami w Pracowni Filmoteki Szkolnej w II LO organizowane są w ramach zadania „Edukacja filmowa Iluzjon”.

Pani Ewa Nowak - dyrektor Gimnazjum w Rejowcu - z chęcią wyraziła zgodę na uczestnictwo gimnazjalistów w zajęciach z edukacji filmowej, które zaproponowały pani Anna Cichosz - dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Krasnymstawie oraz pani Ewa Magdziarz - lokalny lider Filmoteki Szkolnej. Zajęcia zostały zorganizowane w celu popularyzowania Filmoteki Szkolnej, działalności MDKF-u, a także promowania edukacji filmowej, która jest realizowana w II LO jako przedmiot w drugiej i trzeciej klasie o profilu humanistycznym. Gimnazjaliści z Rejowca wraz z opiekunami panią Jolantą Cielepałą i panem Tomaszem Praczukiem uczestniczyli w zajęciach w Pracowni Filmoteki Szkolnej 12 grudnia 2014 r. W spotkaniu wzięli udział także uczniowie kl. III A z II LO. Na początku spotkania gimnazjaliści przedstawili się i opowiedzieli o swoich zainteresowaniach. Następnie uczestnicy zajęć obejrzeli krótki film prezentujący program Filmoteka Szkolna. Po projekcji Ewa Magdziarz przedstawiła różnorodne przedsięwzięcia filmowe związane z Filmoteką Szkolną, które są realizowane w II LO, np.  Powiatowy Konkurs Filmowy,  spotkania z twórcami filmowymi czy letni projekt „Kręćmy film!”. Działania te zostały przedstawione w formie prezentacji multimedialnej oraz relacji ze strony internetowej II LO. W czasie spotkania odbył się pokaz „Katedry” Tomasza Bagińskiego i „Syzyfa” Zdzisława Kudły - filmów z Filmoteki Szkolnej. Młodzież z liceum przygotowała dla młodszych kolegów konkursy związane z tematyką zajęć. Gimnazjaliści odpowiadali na pytania sprawdzające m. in. znajomość filmów z pakietu Filmoteka Szkolna. Nagrody dla uczniów zostały przekazane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Gimnazjaliści otrzymali także filmy „Królewna” i „To, czego nie widać”, które powstały w czasie 2. i 3. edycji letniego projektu „Kręćmy film!” realizowanego przez MDKF. Na zakończenie spotkania pani Jolanta Cielepała i pan Tomasz Praczuk otrzymali materiały edukacyjne przekazane przez CEO. Reportaż filmowy ze spotkania został zrealizowany przez Jakuba Pituchę – ucznia z kl. II B, natomiast dokumentację fotograficzną wykonała Oliwia Zajączkowska z kl. III A. Zajęcia w nowocześnie wyposażonej pracowni zrobiły na gimnazjalistach duże wrażenie i zostały przez nich wysoko ocenione, o czym świadczą wyniki ankiet. Działania filmowe realizowane w II LO, które najbardziej spodobały się uczniom, to nocny maraton filmowy, Powiatowy Konkurs Filmowy i letni projekt „Kręćmy film!”. Uczniowie w ankietach podkreślali także miłą atmosferę i możliwość korzystania z wartościowych filmów z Filmoteki Szkolnej. Mamy nadzieję, że uczestnikom zajęć uda się zrealizować własne projekty filmowe dzięki inspiracji Filmoteką Szkolną.
Ewa Magdziarz
opiekun MDKF „Iluzjon”