Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2015/gim_1

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2015/gim_1

„Spotkanie w Pracowni Filmoteki Szkolnej” w II LO to zajęcia organizowane w ramach zadania „Edukacja filmowa Iluzjon”, finansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie i Urząd Miasta Krasnystaw.

W ramach współpracy pani Marzena Morylowska - dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Krasnymstawie – z chęcią wyraziła zgodę na udział gimnazjalistów w zajęciach z edukacji filmowej, zaproponowanych przez panią Annę Cichosz - dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Krasnymstawie oraz panią Ewę Magdziarz - lokalnego lidera Filmoteki Szkolnej. Zajęcia miały na celu promowanie edukacji filmowej, która jest realizowana w II LO jako przedmiot w drugiej i trzeciej klasie o profilu humanistycznym. Gimnazjaliści wraz z nauczycielami panią Lucyną Bubicz-Żynkowską i panią Dorotą Korkosz-Ćwir uczestniczyli w zajęciach w Pracowni Filmoteki Szkolnej 27 lutego 2015 r. Na początku spotkania gimnazjaliści opowiedzieli o działaniach filmowych w ich szkole. Następnie uczestnicy zajęć obejrzeli krótki film prezentujący program Filmoteka Szkolna oraz reportaż z otwarcia pracowni Filmoteki Szkolnej. W czasie spotkania odbyła się projekcja filmów: „Katedry” Tomasza Bagińskiego, „Exit” Grzegorza Koncewicza i „Wszystko może się przytrafić” Marcela Łozińskiego.  Po obejrzeniu filmów uczniowie dzielili się wrażeniami na ich temat. Kolejna część warsztatów poświęcona była plakatowi filmowemu. Uczniowie obejrzeli także plakaty do filmów z zestawienia konkursowego, aby nie powielać cudzych pomysłów. Następnie zaprezentowane zostały plakaty Andrzeja Pągowskiego a także jego wypowiedzi na temat plakatu znajdujące się w publikacji „Ilustrując filmy” zawierającej prace artysty. Gimnazjaliści analizowali także plakaty z poprzednich edycji konkursu organizowanego przez II LO. Na zakończenie warsztatów uczestnicy otrzymali materiały promujące Filmotekę Szkolną, które zostały przekazane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Ewa Magdziarz
opiekun MDKF „Iluzjon”