Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2017/kurs_opiekun

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2017/kurs_opiekun

W dniach 12-14 czerwca absolwenci „Norwida” i wszyscy chętni z min. średnim wykształceniem mieli możliwość uczestniczenia w kursie na wychowawcę kolonijnego, który odbył się m. in. w naszej szkole oraz w Starostwie Powiatowym w Krasnymstawie. Kurs zorganizowany został przy współpracy pedagoga szkolnego z Młodzieżowym Centrum Kariery w Krasnymstawie oraz Ośrodkiem Szkolenia Zawodowego OHP w Chełmie.

Absolwenci naszej szkoły i nie tylko oni uczestniczyli w warsztatach przygotowujących do pracy wychowawcy kolonijnego. Dla wielu z nich była to okazja do rozpoczęcia swojej kariery zawodowej i szansa na zdobycie doświadczenia. Wychowawca kolonijny to przede wszystkim opiekun i organizator czasu wolnego dzieci przebywających razem z nim na wypoczynku wyjazdowym (np. kolonie, obozy, zimowiska) lub wypoczynku w miejscu zamieszkania (np. półkolonie, wczasy w mieście). Jest osobą odpowiedzialną za zapewnienie bezpiecznych warunków wypoczynku dzieciom i właściwej opieki wychowawczej. Aby spełnić te warunki oraz zapewnić dzieciom i młodzieży ciekawy i aktywny wypoczynek, uczestnicy kursu brali czynny udział w warsztatach poznając różne formy spędzania czasu wolnego.
{gallery}GALERIE_2017/kurs_opiekun{/gallery}