Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE2018/dzien_przeds

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE2018/dzien_przeds

W piętnastej ogólnopolskiej edycji programu Dzień przedsiębiorczości wzięła udział młodzież z II LO im. C. K. Norwida w Krasnymstawie, będąc jedną z 13 szkół z województwa lubelskiego (75 wszystkich), angażującą się w ten program. Wydarzenie to organizowane jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, w tym roku odbyło się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, pana Andrzeja Dudy, z racji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez nasz kraj.

Dzień przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej, uczy kreatywności i odpowiedzialności za swoją zawodową przyszłość.
Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość:
- odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy,
- zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
- pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
- doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
- zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.
Podczas wizyt w poszczególnych firmach, uczniowie wypełniali Karty ucznia, dopytywali konsultantów o możliwości zatrudnienia, awansu, wykształcenie konieczne na danym stanowisku, natomiast korzystając z informacji zamieszczanych w Internecie, mogli uzupełnić dane związane z dodatkowymi kwalifikacjami, kursami, studiami podyplomowymi itp. W tegorocznej edycji wzięło udział 18 uczniów z klas pierwszych. W ramach działalności naszej szkoły w programie Otwarta Firma, uczniowie uczestniczyli również w pogadankach i prelekcjach dotyczących różnych zawodów, poznali funkcjonowanie i pracę banku Pekao S.A. w Krasnymstawie, Sądu Rejonowego w Krasnymstawie, Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie. Podczas tych spotkań młodzież ma możliwość obserwacji poszczególnych profesji, dopytania o perspektywy zatrudnienia w danym zawodzie, wymagania i kwalifikacje, a także skonfrontowania własnych wyobrażeń o danym zawodzie. Uczniowie klas I wzięli również udział w grze symulacyjno - biznesowej. W trakcie zmagań młodzi ludzie uczyli się strategicznego myślenia, odpowiedzialności i podejmowania ryzyka. Dzień przedsiębiorczości zorganizowała pani Renata Czerniak.
{gallery}GALERIE2018/dzien_przeds{/gallery}