Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2017/uczelnie

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2017/uczelnie

W czwartek 20.10.2016 r. w naszym liceum mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli uczelni wyższych, którzy zaprezentowali ofertę edukacyjną m.in. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji, Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych oraz Akademii Leona Koźmińskiego, tym samym zachęcając uczniów do studiowania danych kierunków oraz dając cenne wskazówki dotyczące wyboru ścieżki kariery zawodowej.

Jeden z pracowników Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie - p. Antoni Piłat, przybliżył nam bogatą ofertę tejże uczelni i zarazem podkreślił, że wybór kierunku studiów to bardzo ważna decyzja. Polecił maturzystom przede wszystkim myśleć pozytywnie.
O Katolickim Uniwersytecie Lubelskim opowiedziała Natalia, absolwentka jednej z krasnostawskich szkół. Jak się okazało, uczelnia ta oferuje duży wybór kierunków zarówno humanistycznych, artystycznych, jak i technicznych. Wyjazdy na zagraniczne uniwersytety oraz możliwość otrzymania stypendium bardzo zachęca do podjęcia studiów. Trzecioklasistom przedstawione zostały także możliwości dalszego kształcenia w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, która ma charakter typowo biznesowy oraz cieszy się wysoką pozycją w rankingach szkół ekonomicznych. Uczniowie otrzymali foldery i ulotki prezentowanych uczelni.
Na zakończenie spotkania p. Cezary Nowobrodzki z AWF w Białej Podlaskiej przeprowadził z uczniami rozmowę na temat wyboru przyszłości zawodowej. Położył nacisk na cele studiowania oraz podkreślił, że doradztwo innych osób poprawia jakość podejmowanych decyzji. Nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, które w ciekawy sposób przekazał maturzystom: przed wyborem studiów warto zdać sobie sprawę z tego, co jest ważne w życiu oraz pamiętać, że nasze talenty, pasje oraz zainteresowania są kluczem do sukcesu.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas III b, III c oraz III d. Z pewnością dostarczyło ono naszym maturzystom wielu cennych wskazówek odnośnie wyboru kierunku studiów, a także cech osobowości, które zapewnią w przyszłości sukces zawodowy. To najbardziej odpowiedni i zarazem najwyższy czas na podejmowanie ważnych decyzji.

Agnieszka Warchocka, kl.III c
{gallery}GALERIE_2017/uczelnie{/gallery}