Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2017/gis

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2017/gis

W dniu 16 listopada 2016 r. uczniowie z klasy IIC – ekonomicznej i europejskiej gościli na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie, biorąc udział w wielkim, międzynarodowym wydarzeniu o tematyce geograficzno – informatycznej pod hasłem GIS Day 2016.

Młodzież uczestniczyła w dwóch warsztatach: "Od mapy 2D do wizualizacji 3D" oraz "Geocaching", a także w sesjach referatowych. Celem naszego wyjazdu było propagowanie GIS jako narzędzia, a sama inicjatywa oraz towarzyszące jej warsztaty były doskonałą okazją do nauki, prezentacji osiągnięć, nawiązania kontaktów, wymiany doświadczeń oraz dobrą okazją do poszerzania swojej wiedzy na temat szerokiej palety zastosowań Systemów Informacji Geograficznej. Praca przy komputerach z wykorzystaniem nowoczesnego oprogramowania okazała się bardzo ciekawym i przydatnym doświadczeniem, rozwijającym umiejętności poznawcze uczniów. Najlepsi uczniowie Mateusz Paradowski, Anna Bożko i Damian Niedziela otrzymali za swoją pracę cenne nagrody. Podczas drugich warsztatów opartych na zajęciach terenowych z wykorzystaniem specjalnej aplikacji uczniowie mieli okazję wykazania się znajomością współrzędnych geograficznych, zastosowaniem ich w praktyce, a następnie wykonania szeregu zadań dotyczących ogólnej wiedzy geograficznej. Nowoczesne metody pracy przypadły młodym Geografom do gustu, zachęciły do rozwijania swoich umiejętności.

Tekst i zdjęcia Renata Czerniak, nauczyciel geografii
{gallery}GALERIE_2017/gis{/gallery}