Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2017/webinarium

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2017/webinarium

14 lutego 2017 r. o godz. 10.00 uczniowie z całej Polski, m. in. z Torunia, Olsztynka, Małochwieja Dużego i Krasnegostawu brali udział w webinarium "Nakręć, by nakręcać. Podstawy tworzenia filmów reklamowych w dobie social mediów". Z tej nowoczesnej formy edukacji skorzystali uczniowie II LO, którzy przygotowują się do XV Powiatowego Konkursu Filmowego „Inspiracje Filmoteką Szkolną”.

Spotkanie odbyło się w Pracowni Filmoteki Szkolnej w czasie zajęć z edukacji filmowej kl. III A. Kolejny webinar, do którego uczniów zaprosiło Centrum Edukacji Obywatelskiej, zorganizowany został w ramach projektu Filmoteka Szkolna. Akcja! Scenarzystka i reżyserka Aleksandra Górecka w czasie spotkania przedstawiła proces tworzenia filmu reklamowego. Przeanalizowała potrzeby grupy, do której ma trafić reklama, warunki wspierające powstawanie projektu. Omówiła, prezentując przykłady, środki filmowe wykorzystywane w reklamach. Podkreśliła rolę emocji, dźwięku i muzyki, a także montażu. Aleksandra Górecka mówiła także o tym, jak zapewnić filmowi reklamowemu dalsze życie w sieci i wykorzystać go do nawiązania dobrych relacji z odbiorcami. Uczniowie bardzo wysoko ocenili webinarium, tym bardziej że mogli w nim czynnie uczestniczyć dzięki czatowi, który zapewniał komunikację między prowadzącą i uczestnikami spotkania.
Więcej o Aleksandrze Góreckiej na wypiszwymalujgorecka.com

Ewa Magdziarz