Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2017/AIESEC

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2017/AIESEC

Już po raz trzeci w naszej szkole gościli wolontariusze w ramach projektu „Next Step” AIESEC we współpracy z UMCS w Lublinie. W poprzednich latach odwiedziły nas studentki z Indonezji, Iranu i Gruzji, a w tym roku przyjechali do nas Abhishek Pandey z Indii, student matematyki i fizyki oraz Jose Antonio Francisco Gordillo Negrete z Meksyku, student technologii informacyjnej.

W ramach projektu PEACE (People’s Enthusiasm Acting for Cultural Education) w dniach 20 - 24 marca wolontariusze prowadzili multimedialne warsztaty w języku angielskim, opowiadając o swoich krajach, kulturze, tradycjach i życiu codziennym. Celem projektu było szerzenie tolerancji, przełamywanie stereotypów, zachęcanie do poznawania świata oraz promowanie współpracy międzynarodowej.
Dzięki prowadzonym przez studentów zajęciom uczniowie mogli używać języka angielskiego w sposób naturalny i spontaniczny. Pobyt wolontariuszy będzie motywacją do poszerzenia umiejętności językowych oraz zachętą do poznawania różnych kultur. W niektórych zajęciach uczestniczyli również uczniowie z Gimnazjum nr 1 wraz z nauczycielką Panią Agnieszką Siedlecką i Gimnazjum nr 4 wraz z nauczycielkami: Panią Dominiką Kurą oraz Panią Dorotą Szewczak. Oprócz prowadzenia zajęć wolontariusze poznawali polską kulturę, zwyczaje i potrawy. Szczególne podziękowania należą się Julii Matysiak z klasy I a i Dawidowi Szymańskiemu z klasy II b oraz ich rodzinom za opiekę i serdeczne przyjęcie zagranicznych gości, a także zaangażowanie i pomoc w organizacji projektu.
{gallery}GALERIE_2017/AIESEC{/gallery}