Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2017/koniecIII

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2017/koniecIII
23„Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić”
Menander

Pożegnanie maturzystów w II LO odbyło się 28 kwietnia 2017 r. Dyrektor szkoły Anna Antyga serdecznie powitała zaproszonych gości: pana Janusza Szpaka Starostę Krasnostawskiego, panią Urszulę Chwiejczak przewodniczącą Rady Rodziców, pana Marka Nowosadzkiego przewodniczącego Rady Powiatu, rodziców, maturzystów i uczniów naszej szkoły.

W swoim wystąpieniu pani Anna Antyga przypomniała sukcesy uczniów kończących naukę, wyraziła uznanie dla ich wytrwałości w dążeniu do wytyczonych celów a także wręczyła świadectwa z wyróżnieniem. Następnie głos zabrał pan Starosta Janusz Szpak, który życzył maturzystom sukcesów na zbliżających się egzaminach, dostania się na wymarzone kierunki studiów i wręczył Nagrody Starosty Krasnostawskiego.

Przewodnicząca Kapituły Nagrody Patrona Szkoły Anna Antyga przypomniała zasady przyznawania tego zaszczytnego wyróżnienia. Wymieniła uczniów nominowanych do nagrody i ogłosiła, że laureatem Nagrody Patrona Szkoły został Bartłomiej Magdziarz (uczeń klasy III b). Nagrodę (tablet) ufundowali ks. proboszcz Roman Skowron i przewodniczący Rady Powiatu pan Marek Nowosadzki. Laureat w szczerym i wzruszającym wystąpieniu podziękował tym wszystkim, którzy go wspierali. Słowa wdzięczności skierował do kolegi z klasy Karola Sawczuka – również nominowanego do Nagrody Patrona. Bartek podkreślił, że w życiu najważniejsze jest wsparcie drugiego człowieka.
Po owacyjnie przyjętym wystąpieniu laureata pani wicedyrektor Aneta Karczmarek odczytała „Rotę przyrzeczenia klas maturalnych”. Przedstawiciele klas trzecich ślubowali na sztandar szkoły wierność ideałom ważnym dla społeczności II LO. Kolejny punkt uroczystości to wręczenie przez panią dyrektor i wychowawców klas trzecich – panią Joannę Szufnarę, panią Monikę Filewicz, panią Monikę Adamczuk – Szamik i panią Beatę Ortyl – nagród książkowych uczniom szczególnie wyróżniającym się w nauce oraz mającym wzorowe i bardzo dobre zachowanie. Pan Marek Nowosadzki wręczył nagrody za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym, panie Joanna Szufnara i Monika Filewicz nagrody za osiągnięcia sportowe, pani Ewa Magdziarz – opiekun MDKF „Iluzjon” i lokalny lider Filmoteki Szkolnej podziękowania uczniom wyróżniającym się w działaniach związanych z Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubem Filmowym „Iluzjon” oraz z Filmoteką Szkolną. Pani wicedyrektor Aneta Karczmarek i przewodnicząca Rady Rodziców pani Urszula Chwiejczak wręczyły rodzicom listy gratulacyjne. Przewodnicząca Rady Rodziców dziękowała dyrekcji i nauczycielom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie uczniów do matury, życzyła tegorocznym maturzystom realizacji życiowych planów i kontynuowania nauki na wymarzonych kierunkach studiów. Następnie głos zabrali przedstawiciele maturzystów Milena Bubicz i Wojciech Maj, którzy dziękowali za wsparcie, wiedzę przekazaną przez trzy lata nauki i życzliwość ze strony wszystkich pracowników szkoły. Kwiaty, wręczone w czasie uroczystości były wyrazem wdzięczności za trud włożony w nauczanie i wychowanie. Przed szkolną publicznością jako uczniowie tej szkoły zaprezentowali się po raz ostatni Justyna Czuba i Karol Sawczuk, natomiast Paweł Piątkowski pożegnał tegorocznych maturzystów w imieniu klas pierwszych i drugich a słowa wybitnych Polaków – Cypriana Kamila Norwida i Stanisława Staszica – mające charakter przesłania – wygłosił Kacper Fidecki. Uczennice Jagoda Chojan, Wiktoria Król, Justyna Czyż, Julia Steć, Amanda Kozłowska, Róża Surma, Weronika Wierzchoś, Weronika Gumieniak i Katarzyna Wójcik porywająco wykonały piosenki polskich wykonawców dedykowane maturzystom.
Na zakończenie pani dyrektor podziękowała za przygotowanie uroczystości uczniom z kl. I A, I B, II A, II B, III A, III B i III D oraz nauczycielom: Ewie Magdziarz i Joannie Szufnarze. Dyrektor Anna Antyga na koniec jeszcze raz życzyła maturzystom udanych egzaminów maturalnych i zrealizowania życiowych planów.
Opracowała: Ewa Magdziarz
{gallery}GALERIE_2017/koniecIII{/gallery}