Biegacze, amatorzy ruchu i zdrowego stylu życia, a także wielbiciele dobrej zabawy mogli na trasie VI Półmaratonu Chmielakowego o Puchar Burmistrza Krasnegostawu liczyć na pomoc wolontariuszy. Nasi uczniowie, pod opieką pani Joanny Szufnary, z ogromną chęcią i zaangażowaniem wspierali uczestników biegu.

Wyjątkowa trasa, atrakcyjne widoki, start i meta w sercu chmielowego festiwalu – oto powody, dla których wiele osób wzięło udział w VI Półmaratonie Chmielakowym, imprezie zorganizowanej 19 sierpnia podczas 47. Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie 2017”.
Wśród wolontariuszy aktywnie pracowali uczniowie Norwida: Anna Mazurek kl IIIb, Weronika Piętal kl IIIb, Agata Szuryga  kl IIIc, Katarzyna Zięba kl IIIc, Daria Pacan kl IIa, Kinga Tkaczyk kl IIa, Róża Surma kl IIa, Julia Matysiak kl IIa, Daria Majewska kl IIb, Konrad Patyk kl IIb, Weronika Zaprawa – absolwentka II LO, Aleksandra Wołyniak – absolwentka II LO.