Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE2018/komornik

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE2018/komornik

25 stycznia 2018 r. z młodzieżą naszej szkoły spotkał się pan Tomasz Fornalski – komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym w Krasnymstawie.
Podczas spotkania młodzi  ludzie dowiedzieli się, że ukończenie studiów prawniczych i złożenie aplikacji pozwala uprawiać wiele różnych zawodów prawniczych.

Pan komornik przybliżył zadania sędziego, prokuratora, adwokata, radcy prawnego, komornika sądowego, notariusza i rzecznika patentowego, opisał również charakterystyczne atrybuty togi. Uczniowie dyskutowali o tym, że osoby które ukończyły osiemnaście lat mają pełną zdolność do czynności prawnych, a co za tym idzie do odpowiedzialności prawnej. Młodzież dowiedziała się także, jakie prawa przysługują im w związku z dokonanym względem nich oszustwem i co powinni w takiej sytuacji zrobić. Uczniowie zaciekawieni byli tak szeroką tematyką zajęć, chętnie dyskutowali wykorzystując swoją wiedzę w tej dziedzinie.
{gallery}GALERIE2018/komornik{/gallery}