Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE2018/umcsIII

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE2018/umcsIII

W dniu 9 marca bieżącego roku uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida uczestniczyli w spotkaniach ze społecznością studencką UMCS w Lublinie podczas Drzwi Otwartych.
Maturzyści zapoznali się z ofertą edukacyjną 12 Wydziałów Uniwersytetu oraz dowiedzieli się o zasadach rekrutacji. Mieli okazję zwiedzić pracownie naukowe, dydaktyczne, uczestniczyć w warsztatach, konkursach, wystawach prac studenckich, pokazach filmów i animacji, występach Zespołu Tańca Towarzyskiego „Impetus” UMCS, Zespołu Tańca Ludowego UMCS.

Uczniowie klas drugich zainteresowani chemią uczestniczyli w prezentacji nowej specjalności na Wydziale Chemii „Technologie fotoniczne i światłowodowe”, pokazach doświadczeń chemicznych oraz warsztatach w Zakładzie Chemii Ogólnej i Koordynacyjnej „Barwny świat chemii”.
Bezpośrednie rozmowy z naukowcami UMCS, studentami, spacer po kampusie z pewnością pomogą w podjęciu ważnej życiowej decyzji dotyczącej dalszego kształcenia.
Organizacja wyjazdu i tekst: Agnieszka Jarosz
Opiekunowie młodzieży: Dorota Mąka, Magdalena Grzyb