Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE2018/lingwistyka

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE2018/lingwistyka

23 marca br. uczniowie II LO im. C. K. Norwida wraz z uczniami Gimnazjum z Orłowa Drewnianego wzięli udział w warsztatach językowych na wydziale Lingwistyki Stosowanej UMCS w Lublinie – „Tłumaczenie filmów od kuchni – doświadczenia studentów lingwistyki stosowanej zdobyte podczas festiwalów filmowych”.

Uczniowie mogli zapoznać się ze specyfiką pracy tłumacza filmów oraz poznać rodzaje tłumaczeń audiowizualnych. Studenci na wielu ciekawych przykładach pokazali jakie trudności i wyzwania stoją przed tłumaczami tej specjalności.
Był to nasz kolejny udział w warsztatach z cyklu „Spotkania z lingwistyką”. Bardzo dziękujemy uczniom z Gimnazjum w Orłowie Drewnianym oraz opiekunowi wyjazdu - pani Justynie Antończak za wspólne uczestnictwo.
Organizacja wyjazdu: pani Aneta Karczmarek
Opiekunowie: pani Aneta Karczmarek, pani Justyna Antończak