Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE2018/zakon_roku_1art

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE2018/zakon_roku_1art

Dnia 22 czerwca 2018 r. społeczność szkolna II LO im. C. K. Norwida w Krasnymstawie uroczyście zakończyła rok szkolny. Na uroczystość złożyły się przemówienia okolicznościowe, gala wręczenia nagród i wyróżnień oraz część artystyczna. Wszystkie części uroczystości nawiązywały do osiągnięć szkoły i uczniów, Jubileuszu 25-lecia szkoły i wakacyjnego odpoczynku.

W uroczystości uczestniczyli honorowi goście: pan Janusz Szpak – Starosta Krasnostawski, ks. dziekan Roman Skowron, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie, pan Marek Nowosadzki – Przewodniczący Rady Powiatu Krasnostawskiego, nauczyciel II LO w Krasnymstawie, pani Elwira Tubilewicz – Przewodnicząca Rady Rodziców oraz rodzice uczniów.
Pani Anna Antyga – dyrektor szkoły, serdecznie powitała wszystkich zebranych, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów, którzy po ciężkim roku nauki rozpoczynają wakacje. We wstępie wystąpienia pani dyrektor odniosła się do etymologii słowa „wakacje” i żartobliwie przedstawiła jak może być pojmowane to słowo na różnych przedmiotach szkolnych, uwzględniając kwestie religijne „Bóg, kończąc dzieło stworzenia, w siódmym dniu odpoczął”, prawne odwołując się do art.66 Konstytucji RP i zdrowotne „winno się zapewnić odpoczynek układowi nerwowemu oraz obniżyć obciążenia innych układów i narządów w celu ich pełnej regeneracji”. Pani dyrektor wspomniała, że czas odpoczynku powinien wznowić chęci intensywnej nauki w przyszłym roku szkolnym. Meritum wystąpienia odnosiło się do osiągnięć uczniów i szkoły w minionym roku szkolnym. Dyrektor szkoły pani Anna Antyga wyróżniła uczniów osiągających sukcesy, gratulowała im i ich opiekunom, wymieniła prestiżowe działania szkoły m. in. udział szkoły w programie ERASMUS +, w projekcie AISEC, ogólnopolskim programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej i zaszczytne wyróżnienie „Szkoła Innowacji 2018”, lider innowacji w kategorii „Dyrektor Innowacji”.
Podczas uroczystości głos zabrał Starosta Krasnostawski pan Janusz Szpak, który w swoim wystąpieniu gratulował szkole sukcesów i pięknego Jubileuszu. Jednocześnie podkreślił, że II LO im. C. K. Norwida w Krasnymstawie, to szkoła z tradycjami, która ma już swoją markę. Jest to jedna z czołowych marek w środowisku, oparta na wartościach, wysoko ceniona, wyróżniająca się i rozpoznawalna.
Kulminację uroczystości stanowiła gala wręczenia nagród i wyróżnień.

Nagrodę Starosty Krasnostawskiego otrzymały:
Maja Czajka z kl. I b i Martyna Nowosad z kl. II a

zaś świadectwa z wyróżnieniem z rąk pana starosty i pani dyrektor otrzymali:

* Maja Czajka, kl. I B (śr.5,25)
* Martyna Nowosad, kl. II A (śr.5,10)
* Karolina Gaweł, kl. II B (śr.5,00)
* Paweł Kurek, kl. I B (śr.4,81).

Uczniowie osiągający wysokie wyniki w nauce i w konkursach oraz wyróżniający się wysoką aktywnością społeczną i wysoką frekwencją otrzymali nagrody, które wręczali im wychowawcy klas wraz z panią dyrektor. Rodzice uczniów osiągających bardzo dobre wyniki w nauce zostali wyróżnieni listami gratulacyjnymi, które wręczyły: Pani wicedyrektor Aneta Karczmarek i Przewodnicząca Rady Rodziców II LO – pani Elwira Tubilewicz.

Chorąży i asysta pocztu sztandarowego, również otrzymali nagrody przyznane przez Radę Pedagogiczną za godne reprezentowanie szkoły na uroczystościach szkolnych i powiatowych. Nagrody przekazał uczniom pan Marek Nowosadzki opiekun pocztu. W uroczystą galę wpisały się także dyplomy i nagrody za osiągnięcia sportowe, za szczególne zaangażowanie w pracę MDKF „Iluzjon”, za konkurs literacki na scenariusz sztuki poświęconej patronowi, organizowany przez szkołę z racji Jubileuszu 25-lecia szkoły. Fundacja „Dr Clown” wyróżniła uczniów kl. II b, Karolinę Gaweł i Mateusza Liśkiewicza za pracę w wolontariacie w roku szkolnym 2017/2018. Uczniowie otrzymali podziękowaniai nagrody rzeczowe od Fundacji.
Część oficjalną zakończono słowami C. K. Norwida, naszego Patrona

-O! nie skończona jeszcze Dziejów praca,
Nie-prze-palony jeszcze glob, Sumieniem!

Część artystyczna z okazji zakończenia roku szkolnego nawiązywała do Jubileuszu szkoły i międzynarodowej wymiany młodzieży. Uczennice: Weronika Gumieniak i Agata Chylińska, planowały podróż po świecie, wykazując się znajomością geografii i kultury prezentowanych państw. Tę część uroczystości uświetniły piosenki wykonane w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim, włoskim, koreańskim, rosyjskim przez Magdalenę Janowską, Wiktorię Mazurek, Zofię Kędrę, Różę Surmę, Weronikę Gumieniak oraz układy choreograficzne w wykonaniu tegorocznej absolwentki Anny Bożko i grupy tanecznej „Norwida” – Wiktorii Mazurek, Zofii Kędry, Kingi Wójcik, Luizy Oszust, Anny Kasprzak.
Uroczystość prowadzili: Klaudia Sadlak i Jan Litkowski.
Scenariusz i opracowanie: Weronika Gumieniak, Magdalena Janowska.
Uroczystość przygotowały panie: Renata Czerniak i Elżbieta Kargul.
Tekst: E. Kargul
Zdjęcia: E. Żelazko, P. Zielińśki, K. Szydłowska