Książka „Flaw(less)” Marty Łabęckiej zdecydowanie jest jedną z książek rozwijających wyobraźnię, ponieważ autorka poruszyła tematy bardzo aktualne i bliskie młodym ludziom. Dzięki temu tekst skłania do refleksji oraz pozwala zauważyć podobieństwa  do naszej codzienności i przeżyć bohaterów literackich. Książka ta stanowi pierwszą z trzech części składających się na cały cykl utworów.
 Fabuła utworu skupia się wokół dwójki nastolatków, z początku darzących się wzajemną nienawiścią nastolatków, których ostatecznie zaczyna łączyć wielkie uczucie. Oprócz zawiłych przeżyć emocjonalnych, opisane są także problemy osobiste, rodzinne czy zdrowotne, z którymi muszą zmagać się te postacie. Marta Łabęcka opisuje wydarzenia w sposób bardzo szczegółowy, dzięki czemu możemy lepiej utożsamić się ze zmaganiami Chase’a i Josephine. Wspomniane zostały problemy nastolatków związane z brakiem zrozumienia i wsparcia ze strony bliskich i nawet całego otoczenia. Uważam, że jest to bardzo istotna i aktualna kwestia, tym bardziej w dzisiejszym świecie pełnym  nienawiści.  Tekst pokazuje również, jak silny potrafi być człowiek w sytuacji wyboru i jak młodzi ludzie radzą sobie z nieustannymi przeciwnościami losu. Utwór kończy się bez finału historii, co daje nam przestrzeń do myślenia i pobudza wyobraźnię. 
Dzięki „Flaw(less)” dostrzegłam inne perspektywy życia, odkryłam wiele sposobów rozwiązywania problemów, o których nie miałam pojęcia oraz zrozumiałam, z jak ogromnymi tragediami mogą mierzyć się ludzie . Myślę, że utwór ten bardzo rozwinął nie tylko moją wyobraźnię, ale również empatię i umiejętność zrozumienia drugiej osoby.                                                                    
                                                                                        Aleksandra Kalman 2c