W atmosferę studniówki  wprowadziły wszystkich słowa:

"Zawżdy tak to bywało,
Gdy 100 dni nauk zostało,
Wielce godni żakowie,
biesiadowali na zdrowie!".

II.Lo 13

Bal studniówkowy II Liceum Ogólnokształcącego imienia Cypriana Kamila Norwida w Krasnymstawie odbył się 1 lutego 2020 r. Maturzyści bawili się w sali kolumnowej Stowarzyszenia Integracyjnego Magnum Bonum. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście:
Andrzej Leńczuk – Starosta Powiatu Krasnostawskiego,
Marek Nowosadzki – Wicestarosta Powiatu Krasnostawskiego,
Justyna Przysiężniak – Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu,
Mirosław Księżuk – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu,
Ewa Nieścior – Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej,
Anna Kędra – Przewodnicząca Rady Rodziców.

Pani dyrektor Anna Antyga powitała zgromadzonych gości, uczniów, nauczycieli i rodziców. Życzyła maturzystom powodzenia podczas egzaminów, spełnienia marzeń i wspaniałej zabawy.
W swoim wystapieniu pan starosta Andrzej Leńczuk powiedział, że: „młodość jest piękna, bo trwa tylko chwilę i rządzi się swoimi prawami, a przed tegorocznymi maturzystami ważny etap w życiu. To swego rodzaju brama, przez którą muszą przejść”. Pan starosta życzył, jak najmniej stresu podczas matury oraz zdania egzaminu z sukcesem.
Następnie pan wicestarosta Marek Nowosadzki, były nauczyciel historii uczniów klas trzecich, zwracając się do młodzieży, stwierdził że widzi na tej sali pięknych i młodych ludzi, gotowych wejść w dorosłe życie. To taka pierwsza noc w ich życiu, kiedy uświadamiają sobie, że nie są już dziećmi oraz dojrzeli do tego, by mierzyć się ze światem i swoimi marzeniami.
Uczennica klasy 3a – Rita Kulczyńska znakomicie wykonała utwór z repertuaru Marka Grechuty „Dni, których nie znamy”, wprawiając zebranych w nostalgiczny nastrój.
Uczniowie klas maturalnych szczególnie gorąco podziękowali za życzliwość i pomoc zaproszonym gościom, pani dyrektor, wychowawczyniom klas trzecich: pani Bożenie Szafran – Ogonowskiej i pani Monice Adamczuk – Szamik oraz przewodniczącej Rady Rodziców – pani Annie Kędrze, a także zgromadzonym rodzicom.
Pani dyrektor Anna Antyga i pan starosta Andrzej Leńczuk – tradycyjnym „Poloneza czas zacząć” dali znak do rozpoczęcia balu.
Galę prowadzili uczniowie klasy 3b: Klaudia SadlakWładysław Lisowski. Znakomita zabawa trwała do białego rana.