25 kwietnia 2022 r. odbył się w Lublinie XVI Wojewódzki Festiwal Piosenki Francuskiej. Wydarzenie to jest objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin pana Krzysztofa Żuka i Lubelskiego Kuratora Oświaty pani Teresy Misiuk. W tym roku miał on miejsce w Domu Kultury LSM w Lublinie. Do zmagań festiwalowych przystąpiło 22 uczestników reprezentujących szkoły podstawowe i ponadpodstawowe.
II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida reprezentowali: Amelia Magier z kl. IIIC pod opieką pani Jadwigi Litkowskiej i Tomasz Złomańczuk z kl. IIIB pod opieką pani Beaty Skrzypy.
Uczeń naszej szkoły Tomek Złomańczuk wykonał trudną piosenkę Barbary Pravi pod tytułem „Voilà”. Występ Tomka został doceniony przez Jury i otrzymał on wyróżnienie w kategorii szkół ponadpodstawowych za interpretację utworu i walory artystyczne.
Gratulujemy Tomkowi pięknego występu i życzymy powodzenia w dalszej karierze muzycznej.