„Zetka Ratuje Życie” to projekt realizowany przez 6-cio osobową grupę uczniów z Zespołu Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie. Projekt jest realizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii” we współpracy z Fundacją DKMS. Celem projektu jest aktywne poszukiwanie potencjalnych Dawców szpiku oraz ich rejestracja w kilkunastu punktach na terenie powiatu krasnostawskiego. Jednym z punktów rejestracyjnych było II LO w Krasnymstawie w dniu 09.02.2023 r.

Udało się zarejestrować 8 osób, ponieważ duża część społeczności szkoły była już zarejestrowana w bazie potencjalnych Dawców Fundacji DKMS! Cieszymy się z każdego zarejestrowanego potencjalnego Dawcy, ponieważ każda zarejestrowana osoba to kolejna szansa na życie i zdrowie dla pacjentów chorych na nowotwory krwi. Warto mieć na uwadze, że co 40 minut w Polsce ktoś dowiaduje się, że choruje na białaczkę lub inny nowotwór krwi, a prawdopodobieństwo znalezienia Dawcy szpiku dla osoby chorej wynosi 1: 20 000, a w przypadku rzadkiego genotypu aż 1 do kilku milionów.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową Fundacji: www.dkms.pl
Media społecznościowe projektu:
Facebook: Zetka Ratuje Życie