Kolejne warsztaty operatorskie, organizowane przez MDKF „Iluzjon”, odbyły się 10 lutego br. Wzięli w nich udział uczniowie zainteresowani pracą z kamerą z II LO z klas I B i II A oraz z PSP nr 4. Zajęcia prowadzili absolwenci „Norwida”: Marcin Rudzki - student inżynierii multimediów na Politechnice Lubelskiej oraz Andrzej Szałaj studiujący informatykę na UMCS. Warsztaty rozpoczęły się około godz. 9.00 od omówienia teorii związanej ze sztuką filmową, następnie eksperymentowaliśmy z różnymi rodzajami oświetlenia.

Mieliśmy okazję zobaczyć, jak duże znaczenie ma to, czym i w jaki sposób oświetlamy ludzi oraz plany filmowe. Po obejrzeniu prezentacji na temat kadrów filmowych i przejść, przeszliśmy do wykonania nagrań krótkich ujęć filmowych. Uwieczniliśmy proste przejścia postaci przez korytarz, eksperymentując przy tym ze światłem. Mieliśmy również możliwość stworzenia paru przebitek na dworze, przy budynku liceum. W ostatniej części warsztatów nagraliśmy wymyśloną przez nas scenkę filmową. Jednogłośnie można stwierdzić, że pomysłów nam nie brakuje. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tych warsztatach i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję.
Tekst: Kamil Cegłowski II A