Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2014/koniec_maturzystow

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2014/koniec_maturzystow

Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić

Pożegnanie maturzystów w II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida odbyło się 25 kwietnia. Na początku uroczystości dyrektor szkoły Anna Cichosz powitała zaproszonych gości: panią Aleksandrę Stachulę naczelnika Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego, pana Marka Nowosadzkiego przewodniczącego Rady Powiatu,  panią Ewę Liszkę przewodniczącą Rady Rodziców, rodziców, maturzystów i uczniów II LO.

Image00023z

W czasie wystąpienia pani Anna Cichosz przypomniała sukcesy uczniów kończących naukę, wyraziła uznanie dla ich wytrwałości w dążeniu do wytyczonych celów a także wręczyła świadectwa z wyróżnieniem. Następnie głos zabrała pani Aleksandra Stachula naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego, która życzyła maturzystom sukcesów na zbliżających się egzaminach, dostania się na wymarzone kierunki studiów, a także wręczyła nagrody Starosty. Przewodnicząca Kapituły Nagrody Patrona Szkoły Anna Cichosz przypomniała zasady przyznawania tego zaszczytnego wyróżnienia. Pani dyrektor wyczytała nazwiska uczniów nominowanych do nagrody, na końcu wymieniła laureata Nagrody Patrona Szkoły Karola Domańskiego. Uczeń klasy III B Karol Domański, który otrzymał laptopa – nagrodę ufundowaną przez pana Marka Nowosadzkiego i ks. proboszcza Romana Skowrona - we wzruszającym wystąpieniu podziękował Rodzicom i Nauczycielom, ciepłe słowa skierował do koleżanek i kolegów. Podkreślał, że w życiu najważniejsze jest to, aby być dobrym człowiekiem. Po owacyjnie przyjętym wystąpieniu laureata pani wicedyrektor Anna Antyga odczytała „Rotę przyrzeczenia klas maturalnych”. Przedstawiciele klas trzecich ślubowali na sztandar szkoły być wiernym ideałom ważnym dla społeczności II LO. Kolejny ważny punkt uroczystości to wręczenie przez panią dyrektor i wychowawców klas trzecich nagród książkowych uczniom szczególnie wyróżniającym się w nauce oraz mającym wzorowe i bardzo dobre zachowanie. Pan Marek Nowosadzki wręczył nagrody za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym a pani Joanna Szufnara wręczyła nagrody za osiągnięcia sportowe. Pani Ewa Magdziarz – opiekun MDKF „Iluzjon”, lokalny lider Filmoteki Szkolnej przypomniała etapy rozwoju edukacji filmowej w II LO i wręczyła podziękowania uczniom wyróżniającym się w działaniach związanych z Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubem Filmowym „Iluzjon” oraz z Filmoteką Szkolną. Pani wicedyrektor Anna Antyga i przewodnicząca Rady Rodziców pani Ewa Liszka wręczyły rodzicom listy gratulacyjne. Następnie przedstawiciele maturzystów: Patrycja Stojańska, Dominika Malczewska i Karol Domański  - jako uczniowie tej szkoły - zaprezentowali się przed publicznością po raz ostatni. Głos zabrali także przedstawiciele maturzystów Aleksandra Czerniak i Łukasz Borkowski, którzy w przemowie dziękowali za wsparcie, wiedzę przekazaną przez trzy lata nauki i życzliwość ze strony wszystkich pracowników szkoły. Kwiaty, wręczone w czasie uroczystości pani naczelnik, pani dyrektor i pani wicedyrektor, fundatorowi Nagrody Patrona, przewodniczącej Rady Rodziców oraz wychowawcom, były wyrazem wdzięczności za trud włożony w nauczanie i wychowanie. Aleksandra Nizińska w imieniu klas pierwszych i drugich pożegnała tegorocznych maturzystów. Słowa wybitnych Polaków – Cypriana Kamila Norwida i Stanisława Staszica - mające charakter przesłania wygłosiła Weronika Sawicka.

Na zakończenie wystąpiła Roksana Kostrzewska a pani dyrektor podziękowała za przygotowanie uroczystości pożegnania uczniom z kl. I B, I C, II A, III A, III B i III D oraz nauczycielom: Ewie Magdziarz, Joannie Szufnarze, Monice Filewicz i Ewie Żelazko. Dyrektor Anna Cichosz na koniec jeszcze raz życzyła maturzystom udanych egzaminów maturalnych i zrealizowania życiowych planów.
{gallery}GALERIE_2014/koniec_maturzystow{/gallery}