28 kwietnia 2014 r. był Dniem  Otwartych Drzwi w II LO. Tego dnia w życiu szkoły uczestniczyła licznie przybyła młodzież z klas III gimnazjów powiatu krasnostawskiego.

Image00001

Wszystkich serdecznie powitała dyrektor pani Anna Cichosz, która przedstawiła uczniom informacje dotyczące oferty edukacyjnej szkoły. Następnie uczniowie zaprezentowali poszczególne typy klas: humanistyczno-filmową, politechniczną, europejską, medyczną. W trakcie spotkania został rozstrzygnięty Konkurs Poezji i Prozy Niemieckojęzycznej dla gimnazjalistów. Po części oficjalnej uczniowie  zwiedzali  stoiska ukazujące dorobek poszczególnych klas.

Można było obejrzeć wiele ciekawych doświadczeń chemicznych z serii „Kolorowa chemia”, „Wybuchy”, dokonywać obserwacji mikroskopowych i makroskopowych zgromadzonych okazów, rozwiązywać łamigłówki matematyczne (kostka Rubika),  polonistyczne(quiz „Jaka to lektura”) i chemiczne (Identyfikacja roztworów), obejrzeć wiele ciekawych materiałów dotyczących zastosowań matematyki w geografii, medycynie, a także zapoznać się z działalnością Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Filmowego,  Wolontariatu Szkolnego oraz ofert Ochotniczego Hufca Pracy. Każde stoisko przygotowało wiele ciekawych quizów i gier logicznych. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Uczniowie przygotowali też prezentacje multimedialne dotyczące życia szkoły, cytatów matematycznych i łamigłówek logicznych oraz zdjęcia z wyjazdów edukacyjnych do Ośrodków Naukowych Parków Narodowych i uczelni. W nowo otwartej pracowni Filmoteki Szkolnej zaprezentowano uczniom filmy powstałe podczas letniego projektu „Kręćmy film” tj.  Fotografia, To, czego nie widać. W trakcie spotkania uczniowie działający przy Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubie Filmowym „Iluzjon” zbierali materiały do reportażu na temat Dnia Otwartych Drzwi, który zostanie zamieszczony na stronie internetowej szkoły.  Po części oficjalnej goście mogli zwiedzać naszą szkołę, a ich przewodnikami byli uczniowie klas pierwszych. Mamy nadzieję, że wszystkim gimnazjalistom podobało się spotkanie w II Liceum im. C. K. Norwida w Krasnymstawie, dlatego mówimy im DO ZOBCZENIA WE WRZEŚNIU!