Dnia 27 czerwca o godzinie 9.00 w II LO odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Pani Dyrektor Anna Cichosz powitała zebranych gości: Wicestarostę Krasnostawskiego - Henryka Czernieja, ks. Romana Skowrona - Proboszcza Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej, Przewodniczącą Rady Rodziców II LO - panią Ewę Liszkę, nauczycieli, rodziców, wszystkich pracowników oraz uczniów.
Image00050

W swoim wystąpieniu pani Dyrektor podsumowała mijający rok. Przedstawiła wyniki nauczania i frekwencję w poszczególnych klasach. Wyróżniła najlepszych uczniów. Kończąc przemówienie złożyła podziękowania organowi prowadzącemu na ręce Wicestarosty Henryka Czernieja za wspieranie zadań statutowych szkoły, Radzie Pedagogicznej za jej wkład w rozwój wiedzy i umiejętności i kształtowanie postaw naszych uczniów, wszystkim pracownikom szkoły oraz rodzicom za zaangażowanie i duży wkład pracy. Następnie głos zabrał Wicestarosta Henryk Czerniej. Podziękował  nauczycielom gratulując wielu sukcesów oraz osiągnięć edukacyjnych w mijającym roku. Podkreślił duży wkład szkoły w promowanie miasta Krasnegostawu chociażby przez organizację po raz IX Ogólnopolskiego Konkursu Norwidowskiego, który cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów z całej Polski oraz działalność MDKF i realizację między innymi projektu Kręćmy Film. Życzył, aby czas wakacji, był czasem wypoczynku i nabierania sił do pracy w kolejnym roku szkolnym. W dalszej części uroczystości pani Dyrektor i pan Wicestarosta wręczyli świadectwa z wyróżnieniem. Otrzymały je następujące osoby: Michał Bobryk ( średnia 5,19) z klasy Ic, Agata Magier (średnia  5,06) z klasy Ia, Aleksandra Semla (średnia 5.00) z klasy IId oraz Katarzyna Bańka (średnia 5.00) z klasy IId. Następnie pani Dyrektor i wychowawcy klas wręczyli nagrody uczniom którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce, aktywnie pracowali na rzecz społeczności szkolnej i reprezentowali szkołę w konkursach międzyszkolnych, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich. Listy gratulacyjne rodzicom wręczyły pani Wicedyrektor Anna Antyga i Przewodnicząca Rady Rodziców pani Ewa Liszka.  Uczniowie złożyli gorące podziękowania wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły . W dowód wdzięczności,  za poniesiony trud wychowawczy i edukacyjny na ręce Wicestarosty, Dyrektora Szkoły , Wicedyrektora Szkoły, Proboszcza Parafii pw.Trójcy Przenajświętszej oraz Przewodniczącej Rady Rodziców, wręczyli kwiaty. Część oficjalną uświetniły występy naszych uczennic: Roksany Kostrzewskiej z klasy Ia i Weroniki Bańki z klasy IIa. Prowadzący uroczystość  Agnieszka Bodio i Jan Sobczak zaprosili wszystkich do obejrzenia części artystycznej.  Uczniowie: Weronika Sawicka,  Aleksandra Semeniuk,  Adrian Kaszak, Jan Sobczak, Bartłomiej Sobstyl, Maciej Domański , Maciej Kosmala , Kamil Bulicz i Kacper Kopański  wystąpili ze specjalnym kabaretem. Na zakończenie pani Dyrektor życzyła wszystkim udanych wakacji . Podziękowała pani Agnieszce Jarosz i młodzieży za organizację uroczystości oraz pani Joannie Szufnarze za przygotowanie dekoracji.