W sobotę, 18 stycznia 2014 roku w sali kolumnowej Magnum Bonum w Krasnymstawie odbył się Bal Studniówkowy uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida.

c00033

Już po raz osiemnasty w historii szkoły ponad 200 osób uczestniczyło w tym wyjątkowym wydarzeniu. Uczniowie klas trzecich wraz z osobami towarzyszącymi, dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście z radością pojawili się na tej doniosłej  uroczystości. Swoją obecnością zaszczycili nas: prof. dr hab. Józef Zając - Senator RP, pan Janusz Szpak – Starosta Krasnostawski, dr Beata Fałda- prorektor PWSZ w Chełmie, pan Marek Nowosadzki – Przewodniczący Rady Powiatu i nauczyciel II LO oraz pani Ewa Liszka – Przewodnicząca Rady Rodziców. W atmosferę balu wprowadził nas utwór Lindsey Stirling pt. „Crystallize” wykonany na skrzypcach przez uczennicę klasy III D Roksanę Grobelną. Uroczystość poprowadzili Aleksandra Czerniak z klasy III D oraz Łukasz Borkowski z klasy III B.W części artystycznej przygotowanej pod kierunkiem pani Joanny Szufnary udział wzięli Patrycja Stojańska z klasy III C w utworze pt. „Niech żyje bal”, Wiktor Suszek z klasy III A w utworze pt.”Daj mu żyć” oraz Karol Domański z klasy III B recytujący utwory poetyckie.W wyrazie wdzięczności za zaangażowanie w pracę z młodzieżą, przedstawiciele klas maturalnych składali podziękowania zaproszonym gościom, dyrekcji szkoły oraz  wychowawcom: w klasie III A – pani Ewie Łubińskiej, III B -  panu Piotrowi Bartoszkowi, III C – panu Piotrowi Zielińskiemu oraz III D-pani Joannie Szufnarze.Przemawiając do zgromadzonych zaproszeni goście życzyli wspaniałej zabawy oraz powodzenia na egzaminie maturalnym. Dyrektor szkoły pani Anna Cichosz rozpoczęła bal zapraszając młodzież, nauczycieli i gości do poloneza. Ponad 100 par wspaniale zatańczyło ten narodowy taniec przygotowany pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego pani Moniki Filewicz i pani Joanny Szufnary. Rodzice przyszłych maturzystów ze wzruszeniem obserwowali tańczących.Z pewnością nasz pierwszy bal, studniówka 2014 roku, pozostanie dla nas niezapomnianym przeżyciem.