Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2016/dzien_ziemi

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2016/dzien_ziemi

22 kwietnia 2016r. uczniowie klasy IIc (europejska) pod opieką p.Renaty Czerniak i p. Joanny Szufnary wzięli udział w uroczystych obchodach Międzynarodowego Dnia Ziemi połączonego z Ogólnopolskim Dniem Geografa zorganizowanych przez Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie. Celem wyjazdu było propagowanie postaw proekologicznych oraz przybliżenie młodzieży idei, zasad i i aktualnych problemów współczesnego świata.
dzien ziemi15

Młodzież uczestniczyła w ćwiczeniach dotyczących "Podstaw modelowania 3D" i "Pracy z danymi wysokościowymi, wstęp do NMT", prowadzonymi przez studentów Zakładu Geoinformatyki. W przerwie obejrzeliśmy liczne wystawy tematyczne, np. minerałów i skał, fotograficzną, przyrody i gospodarki Arktyki. Odważniejsi zaprezentowali swoje umiejętności taneczne z grupą studentek Wydziału Artystycznego UMCS. Następnie wysłuchaliśmy dwóch bardzo ciekawych wykładów:

1. "Czy grozi nam przeludnienie?" - dr Wojciecha Janickiego

2."Rolnictwo na ratunek Ziemi"- dr hab. Jerzego Kozyry (IUNG Puławy)

Po zajęciach w doskonałych humorach wróciliśmy do Krasnegostawu.
Renata Czerniak - nauczyciel geografii
{gallery}GALERIE_2016/dzien_ziemi{/gallery}