Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2016/zakrecie

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2016/zakrecie

Warsztaty filmowe przedstawicieli II LO z gimnazjalistami z Zakręcia odbyły się 5 kwietnia 2016 r. Pan Krzysztof Kowalczyk - dyrektor Gimnazjum Nr 2 – z zadowoleniem przyjął propozycję współpracy z II LO w zakresie edukacji filmowej. Zajęcia prowadziła pani Ewa Magdziarz – nauczyciel z „Norwida”, opiekun MDKF „Iluzjon” i lokalny lider Filmoteki Szkolnej. Spotkanie zostało zorganizowane w celu popularyzowania działań „Iluzjonu”, Filmoteki Szkolnej oraz edukacji filmowej, która jest realizowana w II LO jako przedmiot w drugiej i trzeciej klasie o profilu humanistycznym. Działania filmowe prezentowali także uczniowie z klasy I A z „Norwida” Ilona Kalamon, Kinga Żelisko i Paweł Piątkowski.

Pierwsze

Na początku licealiści opowiedzieli o swoich zainteresowaniach filmowych, a także o decyzjach dotyczących wyboru II LO. Następnie Ewa Magdziarz przedstawiła w formie prezentacji multimedialnej informacje o Filmotece Szkolnej oraz różnorodne przedsięwzięcia realizowane przez „Iluzjon”, m.in.: warsztaty filmowe, Powiatowy Konkurs Filmowy, spotkania z twórcami filmowymi, Filmową Grę Miejską, zajęcia w Pracowni Filmoteki Szkolnej, nocny maraton filmowy i letni projekt „Kręćmy film!”. Podczas warsztatów został zaprezentowany film dyplomowy „Fotografia” zrealizowany w ramach studiów podyplomowych w Warszawskiej Szkole Filmowej przez Ewę Magdziarz i uczniów z II LO oraz making of „Ja z niczego robię coś” Jakuba Pituchy oraz film „Jeden” Ilony Kalamon i Pawła Piątkowskiego zgłoszony na XIV Powiatowy Konkurs Filmowy organizowany przez II LO, a także na Unia Film Festival 2016 do Lublina. Młodzież z liceum przygotowała dla młodszych kolegów także konkursy związane z tematyką zajęć. Gimnazjaliści chętnie odpowiadali na pytania sprawdzające m. in. znajomość filmów z pakietów Filmoteka Szkolna i działań filmowych w „Norwidzie”. Nagrody dla uczniów zostały przesłane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Na zakończenie spotkania Ewa Magdziarz przekazała dyrektorowi Krzysztofowi Kowalczykowi publikacje PISF i CEO oraz plakaty promujące Filmotekę Szkolną oraz film „Pewność” zrealizowany przez II LO w ramach 5. edycji letniego projektu „Kręćmy film!”, którego premiera odbyła się 2 kwietnia 2016 r. w KDK. Gimnazjaliści z Zakręcia zostali także zaproszeni na filmowe warsztaty historyczne, które odbędą się pod koniec kwietnia i na początku maja w II LO w Pracowni Filmoteki Szkolnej.
Ewa Magdziarz
opiekun MDKF „Iluzjon”