Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2013/apel

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2013/apel

W tym roku 11 listopada wypadł w niedzielę, więc dopiero w poniedziałek 12, II LO obchodziło 94 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z tej okazji odbyła się uroczystość poświęcona pamięci wydarzeń z roku 1918, kiedy Rada Regencyjna, rządząca w Warszawie z upoważnienia Niemiec i Austro-Węgier, przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową. Przygotowanie do tego najważniejszego święta państwowego przypadło w zaszczycie klasie II c i jej opiekunowi Piotrowi Zielińskiemu. Scenariusz apelu, przy merytorycznym wsparciu wychowawcy, opracowała Patrycja Stojańska. Uroczystość była kompilacją słowno-muzyczną, w której wystąpili uczniowie kl. IIc: Joanna Dużyńska, Magdalena Jakubiak, Monika Jopek, Patrycja Jurgiel, Katarzyna Kalman, Agata Kiełczewska, Julita Kmieć, Karolina Kozak, Piotr Lenart, Konrad Loba, Patrycja Stojańska, Klaudia Wiórko i Klaudia Zdziłowska. Ponadto oprawę plastyczną wykonali: Katarzyna Kalman, Julita Kmieć, Kinga Korzeniowska, Beata Serafin, Szymon Figlarski, Paweł Piśkiewicz i Patryk Prystupa. Doniosłość uroczystości została również podkreślona przez całą społeczność szkoły chóralnym odśpiewaniem hymnu państwowego, do muzyki granej na żywo przez zespół złożony z chłopaków z klasy II b, w składzie: Łukasz Borkowski, Karol Domański i Oskar Suszek. Pani dyrektor Anna Cichosz serdecznie podziękowała kl.IIc i wychowawcy za staranne przygotowanie rocznicowych obchodach niezwykłej uroczystości. Podkreśliła, że tak ważnie święto powinno każdego z nas nakłonić do refleksji. Na zakończenie opiekun Samorządu Uczniowskiego pan Leszek Kluch przedstawił młodzieży skład prezydium oraz sekcji nowowybranego SU. Podsumowaniem uroczystości był udział klasy Ia wraz z wychowawcą Ewą Magdziarz w konferencji regionalnej pod patronatem UMCS w Lublinie -„Krasnystaw u progu niepodległości”, która odbyła się Krasnostawskim Domu Kultury.
{gallery}GALERIE_2013/apel{/gallery}