Nasza szkoła oferuje praktyczne lekcje biologii, chemii i geografii w formie laboratoryjnej lub zajęć terenowych. Nie po raz pierwszy uczniowie zainteresowani naukami przyrodniczymi mogli uczyć się biologii i geografii w Parku Narodowym.

Dotychczas zajęcia miały miejsce w Roztoczańskim PN, Poleskim PN, Świętokrzyskim PN i Białowieskim PN, ale  tym razem -20 maja br. uczniowie naszej szkoły  w towarzystwie laureatów  III Powiatowego Konkursu Przyrodniczego  dla Gimnazjalistów wraz z ich opiekunem p. Teresą Miszczak uczestniczyli w lekcji muzealnej i zajęciach terenowych  w Kampinoskim PN. Dlaczego Kampinos? Gdyż jest ciekawy pod względem kulturowym ,przyrodniczym i naukowym. Stanowi unikatowy obszar tworzący  tzw. Zielone Płuca Polski, został uznany przez UNESCO za Światowy Rezerwat Biosfery, wchodzi w skład sieci NATURA 2000, a przede wszystkim posiada niezwykle urozmaicony krajobraz lasy, wydmy i bagna; występuje tam  ponad 16 tys. gatunków zwierząt ( połowa krajowej fauny, 22 gatunki zagrożone, 28 - objętych ochroną, 13 - nowych dla nauki i 16 -nowych dla Polski); ok. 1400 gatunków roślin naczyniowych (90 -podlega ochronie całkowitej). Jest jednym z dwu parków narodowych w świecie położonych w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy państwa. Uczestnicy wycieczki nie tylko poznali walory Puszczy Kampinoskiej, ale również formy ochrony przyrody, mieli  możliwość obcowania z przyrodą nie zmienioną przez cywilizację oraz wdychania czystego, świeżego powietrza pachnącego wiosennymi konwaliami. Dodatkową atrakcją wyjazdu było zwiedzanie Warszawy. Ciekawe opowieści przewodnika umożliwiły poznanie rąbka historii Warszawy, a w szczególności Starego Miasta, Krakowskiego Przedmieścia i Placu Piłsudskiego.

Kierownik wyjazdu: Elżbieta Kargul
Opiekun: Renata Czerniak