Dnia 26 czerwca o godzinie 9.00 w II LO odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015.

Pani Dyrektor Anna Cichosz powitała zebranych gości: Wicestarostę Krasnostawskiego - Henryka Czernieja,  Przewodniczącego Rady Powiatu-  Marka Nowosadzkiego, Przewodniczącą Rady Rodziców II LO - Urszulę Chwiejczak, nauczycieli, rodziców, wszystkich pracowników oraz uczniów.

W swoim wystąpieniu pani dyrektor przedstawiła wyniki nauczania w poszczególnych klasach oraz wyróżniła najlepszych uczniów. „ Uczymy się nie dla szkoły, ale dla życia” Słowa Seneki Młodszego obrazują istotę trudu uczenia się oraz wysiłek działań dydaktycznych nauczycieli- mówiła dyrektor szkoły.

Kończąc przemówienie złożyła podziękowania organowi prowadzącemu na ręce Wicestarosty Henryka Czernieja za wspieranie zadań statutowych szkoły, Radzie Pedagogicznej za jej wkład w rozwój wiedzy i umiejętności i kształtowanie postaw naszych uczniów, wszystkim pracownikom szkoły oraz rodzicom za zaangażowanie i kolejny rok współpracy ze szkołą.

Następnie głos zabrał Wicestarosta Henryk Czerniej. Podziękował  nauczycielom gratulując wielu sukcesów oraz osiągnięć edukacyjnych w mijającym roku. Życzył, aby czas wakacji, był czasem wypoczynku i nabierania sił do pracy w kolejnym roku szkolnym. W dalszej części uroczystości pani dyrektor i pan wicestarosta wręczyli świadectwa z wyróżnieniem. Otrzymały je następujące osoby:

Agata Magier, kl. IIA, średnia ocen 5,45
Michał Bobryk, kl. IIC, średnia ocen 5,0
Olga Kruk, kl. IID, średnia ocen 4,82
Magdalena Kowalczyk, kl. IIA, średnia ocen 4,78
Patrycja Marcinkowska, kl. IC, średnia ocen 4,75
Weronika Skibińska, kl. IC, średnia ocen 4,75
Aleksandra Wołyniak, kl. IC, średnia ocen 4,75

Następnie pani dyrektor i wychowawcy klas wręczyli nagrody uczniom,  którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce, aktywnie pracowali na rzecz społeczności szkolnej i reprezentowali szkołę w konkursach ogólnopolskich, wojewódzkich i  powiatowych.

Nagrodę specjalną Dyrektora Szkoły otrzymał uczeń kl. IIC Michał Bobryk za uzyskanie tytułu finalisty 39. Olimpiady z Języka Angielskiego i innych osiągnięć  promujących II LO.

Listy gratulacyjne rodzicom wręczyły pani wicedyrektor Anna Antyga i Przewodnicząca Rady Rodziców pani Urszula Chwiejczak.  Uczniowie złożyli gorące podziękowania wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły . W dowód wdzięczności,  za poniesiony trud wychowawczy i edukacyjny na ręce wicestarosty, dyrektora szkoły , wicedyrektora szkoły oraz przewodniczącej Rady Rodziców, wręczyli kwiaty.

W trakcie uroczystości nastąpił moment pożegnania i podziękowania za trud pracy pani Grażynie Smerdel - głównej księgowej II LO i nauczycielowi fizyki panu Andrzejowi Orzechowskiemu. Osoby te odchodzą na zasłużoną emeryturę. Społeczność szkolna składa Państwu słowa uznania i życzy wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Uroczystość zakończenia roku prowadzili uczniowie: Kinga Smolira z kl. IIE i Maciej Domański z kl.  IIB . Część oficjalną uświetniły występy naszych uczennic: Moniki Słotwińskiej z kl.  IIA- skrzypce i Justyny Czuby z kl. IA – śpiew.

Na zakończenie pani dyrektor podziękowała pani Monice Filewicz i młodzieży za organizację uroczystości.

Wszystkim zgromadzonym na sali życzyła udanego odpoczynku, wspaniałych i bezpiecznych wakacji,  niezapomnianych wrażeń oraz spotkania w nowym roku szkolnym.