W dniu 6 kwietnia 2017 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 1 odbyły się Targi Pracy i Edukacji zorganizowane przez OHP w Krasnymstawie, OHP w Chełmie oraz Powiatowy Urząd Pracy w Krasnymstawie. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy III b, III c i III d.

Celem tego wydarzenia było zaprezentowanie głównie ofert pracy przez firmy i instytucje powiatu krasnostawskiego, ale również prezentacja przykładowych propozycji z kraju i zagranicy. Ponadto ważnym elementem spotkania były oferty edukacyjne szkół policealnych i uczelni wyższych z całego województwa oraz konsultacje z pośrednikami pracy i doradcami zawodowymi.
Uczniowie mieli także okazję uczestniczyć w pokazie pierwszej pomocy prowadzonym przez uczennice Medycznego Studium Zawodowego im. Stanisława Liebharta w Lublinie.