Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2017/dzien_geog

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2017/dzien_geog

W Międzynarodowym Dniu Ziemi, wychodząc naprzeciw wyzwaniom współczesnej cywilizacji i stale rosnącym zagrożeniom środowiska, młodzież naszego liceum z klasy I a i I b pod kierunkiem pani Renaty Czerniak i pani Agnieszki Jarosz wzięła udział w warsztatach, pokazach i konkursach zorganizowanych przez Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie w dniu 21 kwietnia 2017 r.

Światowy Dzień Ziemi to prowadzona na całym świecie akcja promocji postaw ekologicznych. Związane z nią imprezy i wydarzenia organizowane są corocznie wiosną w wielu krajach. Wiosenna równonoc na Półkuli Północnej to w kulturze wielu społeczeństw moment szczególny w powtarzającym się corocznie cyklu funkcjonowania przyrody. Jest symbolem odrodzenia, pojawiania się na świecie nowego życia i równowagi. Potrzeba poszukiwania równowagi w działaniach na rzecz rozwoju społeczno – gospodarczego i ochrony środowiska została poparta przez ONZ.
Uczniowie naszej szkoły mieli okazję na zajęciach w Lublinie poznać programy: SketchUp 2016 – służący do modelowania i projektowania zabudowy w wymiarze 3d oraz QGis, za pomocą którego planuje się zagospodarowanie przestrzenne z uwzględnieniem wysokości zabudowy. Ponadto młodzież uczestniczyła w ćwiczeniach dotyczących zjawisk ekstremalnych, praktycznego przewodnika po górach i symulacji Escape room – W pułapce po trzęsieniu ziemi, a także prelekcjach na tematy Państwa, których nie maSkarby Ziemi. Krótkie wykłady kończyły się quizami mobilizującymi młodzież do udzielania odpowiedzi i rozwiązywania zagadek o treściach geograficzno – ekologicznych. Wszyscy uczestnicy wyjazdu otrzymali nagrody, upominki oraz drobne gadżety za aktywny udział w zajęciach.
{gallery}GALERIE_2017/dzien_geog{/gallery}