3 maja w Krasnymstawie odbyły się uroczyste obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zorganizowane wspólnie przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta Krasnystaw. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządu powiatowego i miejskiego, środowisk kombatanckich, służb mundurowych, krasnostawskich szkół oraz organizacji społecznych.

Obchody zainaugurowała msza święta w intencji Ojczyzny, odprawiona w kościele św. Franciszka Ksawerego. Uroczystość uświetnił montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów II LO im. C. K. Norwida w Krasnymstawie pod kierunkiem nauczyciela historii Marka Nowosadzkiego. W części artystycznej wystąpili uczniowie liceum: Maja Czajka, Filip Rybczyński, Kacper Fidecki, Edyta Pastuszak, Róża Surma, Anna Bożko, Rita Kulczyńska, Wiktor Mazur, Małgorzata Wysocka, Weronika Gumieniak, Luiza Oszust, Klaudia Sadlak, Katarzyna Wójcik, Wiktoria Mazurek.