17 grudnia br. w Norwidzie odbyło się spotkanie, które prowadził sierżant sztabowy Paweł Koper, dotyczące odpowiedzialności karnej związanej z zażywaniem, rozpowszechnianiem i nakłanianiem do korzystania z wszelkich substancji odurzających. Młodzież dowiedziała się o konsekwencjach spożywania alkoholu, narkotyków i tzw. dopalaczy w miejscach publicznych.

Duże zainteresowanie wzbudzili wyjątkowi goście: Igat i Ikara, czyli psy policyjne wraz z opiekunami. Uczniowie i nauczyciele II LO obejrzeli pokaz umiejętności tych wyjątkowych czworonogów wykonujących polecenia policjantów, którzy szkolili ich m. in. do wykrywania narkotyków. Igat i Ikara okazały się psami posłusznymi, zdyscyplinowanymi i chętnymi do współpracy z ludźmi, a przy okazji świetnie wyszkolonymi. Uczestnicy tego wyjątkowego wydarzenia byli pod dużym wrażeniem umiejętności policyjnych psów służbowych.
Tekst: Bożena Szafran – Ogonowska