Wszystko ma swój czas,
      i jest wyznaczona godzina
                         na wszystkie sprawy pod niebem…”
                                                      Ks. Koheleta

26 stycznia 2019 r., dokładnie na sto dni przed maturą, odbyła się studniówka uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Krasnymstawie. Tegoroczni maturzyści wspaniale bawili się do białego rana w sali kolumnowej Stowarzyszenia Integracyjnego „Magnum Bonum”.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: wicestarosta krasnostawski – pan Marek Nowosadzki, ksiądz dziekan Roman Skowron proboszcz parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie, nauczyciele liceum oraz rodzice.
W części oficjalnej dyrektor szkoły pani Anna Antyga przytoczyła cytat z księgi Koheleta „Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem”, podkreślając, że w życiu jest czas zarówno na naukę, jak i na zabawę. Maturzyści usłyszeli wiele dobrych rad oraz życzeń. Przemawiający do młodzieży pan wicestarosta Marek Nowosadzki w imieniu Zarządu Powiatu Krasnostawskiego życzył, aby ten studniówkowy wieczór należał do najpiękniejszych chwil, które zapamiętają na całe życie. Nie zabrakło też podziękowań i kwiatów ze strony uczniów dla zaproszonych gości, dyrekcji, wychowawców, grona pedagogicznego oraz rodziców. Piosenka dla gości w wykonaniu Katarzyny Wójcik z kl. III B uświetniła oficjalną cześć balu studniówkowego.
Potem nadeszła długo oczekiwana chwila – uroczyste otwarcie balu i polonez. Najpierw swój układ zaprezentowali uczniowie z klasy III A wraz z panią dyrektor, wychowawczynią – panią Agnieszką Kontek oraz z zaproszonymi gośćmi, następnie klasa III B z wychowawcą – panem Andrzejem Ziarko.
Ten bal z pewnością pozostanie w pamięci młodzieży na długie lata.