4 kwietnia 2019 r. uczniowie szkół średnich z terenu Krasnegostawu licznie zgromadzili się w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. B. Głowackiego podczas Targów Pracy i Edukacji 2019. Uroczystego otwarcia targów dokonała dyrektor szkoły pani Elżbieta Zadrąg oraz wicestarosta krasnostawski pan Marek Nowosadzki. Głos zabrała również pani Weronika Kasprzak – doradca zawodowy przy Młodzieżowym Centrum Kariery w Krasnymstawie.

Młodzież naszego liceum odwiedziła Targi Edukacyjne by poznać bogatą ofertę szkół i uczelni wyższych. W tym roku swoją ofertę przedstawiły uczelnie takie jak: Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie, Akademia Wychowania Fizycznego. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z charakterem i warunkami pracy poszczególnych zakładów pracy powiatu krasnostawskiego.
Mamy nadzieję, że udział młodzieży w targach edukacyjnych przyczyni się do wybrania właściwej drogi edukacyjnej i zawodowej.
Wyjście zorganizowane w ramach zajęć z doradztwa zawodowego pod opieką p. M. Biłan – doradcy zawodowego.