W dniach 15 - 18 lutego 2021 r. uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli on-line w II Międzynarodowym Festiwalu Filmowym o Totalitaryzmach „Echa Katynia”. Wydarzenie zorganizował Instytut Pamięci Narodowej.

Dla zainteresowanych przygotowanych zostało 20 tytułów zarówno filmów fabularnych, jak i dokumentalnych. Produkcje te pochodziły z kilku krajów europejskich i ukazywały różne oblicza totalitaryzmów z okresu II wojny światowej oraz czasów późniejszych.
Uczniowie naszej szkoły obejrzeli 3 filmy: „Wybraniec bogów”, „Fort” oraz „Opowieść o miłości”. Pierwszy z nich prezentuje sylwetkę i tragiczny koniec życia genialnego polskiego matematyka Józefa Marcinkiewicza, zabitego przez NKWD w Charkowie. Drugi film ukazuje mało znaną historię zbrodni niemieckich dokonywanych na Polakach i Żydach w murach Fortu III w Pomiechówku, w którym w czasie okupacji mieścił się areszt śledczy Gestapo. Ostatnie dzieło poświęcono historii miłość Żydówki Krystyny Geisler i Polaka Bogdana Jastrzębskiego w czasach wojny i holokaustu.