Zbliżający się koniec roku szkolnego i iście letnia pogoda zachęciły naszych uczniów do turystyczno-krajoznawczej eskapady. 18 i 22 czerwca ponad 50 osób udało się na Roztocze na spływy kajakowe. Uczniowie klas 1b, 1c, 2a, 2b, 2c, 2ag oraz 2bg w towarzystwie opiekunów- p. Joanny Szufnary, p. Renaty Czerniak, p. Anety Karczmarek i p. Doroty Mąki oraz p. Bartłomieja Czajki, p. Artura Zaprawy i p. Piotra Zielińskiego wybrali się w górę naszej rzeki Wieprz.

Start spływu nastąpił w miejscowości Obrocz, zaś meta była na Zalewie Rudka w Zwierzyńcu. To ok. 7 kilometrowy odcinek rzeki. Uczestnicy spływu mogli poznać bardzo malowniczą trasę wijącą się lasem, miejscami bardzo wymagającej uwagi i ostrożności. Dodatkowo była to okazja do doświadczenia wiosłowania na rzece mocno meandrującej i stawiającej wyzwania kajakarzom. Wszyscy z uśmiechem na twarzach pokonali trasę i już myślą o następnej wyprawie.