Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2017/dzien_patrona

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2017/dzien_patrona

W dniu 27 września II LO im C.K. Norwida świętowało Dzień Patrona Szkoły. Na uroczystość przybyli dostojni goście: pan Marek Majewski – Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie, ks. kanonik Roman Skowron – proboszcz parafii p. w. Trójcy Przenajświętszej oraz katecheta ks. Radosław Wójcik.

dzien patrona08

Obchody rozpoczęto mszą w intencji społeczności szkolnej. Pani dyrektor Anna Antyga w swoim przemówieniu podkreśliła geniusz Cypriana Norwida jako patrioty, ,,poety sumienia” i niezwykle wszechstronnego artysty, który nieustannie inspiruje uczniów i nauczycieli II LO. Pan Marek Majewski podkreślił natomiast powagę i zaangażowanie uczniów, uczestniczących w gali z okazji rocznicy urodzin Patrona Szkoły. Następnie reprezentanci klas I: Klaudia Chęć i Kacper Fidecki z kl.A oraz Weronika Gumieniak i Mateusz Liśkiewicz z kl. IB złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do grona pełnoprawnych uczniów „Norwida”. Rotę ślubowania odczytała pani wicedyrektor Aneta Karczmarek. W części artystycznej młodzież z klasy IIB zaprezentowała wartości moralne i ideały Poety będącego autorytetem dla współczesnych Polaków. Wystąpili: Dawid Delekta, Jagoda Chojan, Ewelina Furgała, Natalia Małysz, Anna Bas, Katarzyna Kurek, Aleksandra Pidek, Róża Surma, Katarzyna Wójcik, Kacper Fidecki. Akademię prowadzili uczniowie z klasy IIB: Kinga Tubilewicz i Mateusz Marek. Po części oficjalnej odbył się festyn, w ramach którego miały miejsce Otrzęsiny klas I i obserwacja astronomiczna - Marek Bojarski. Wszyscy uczestnicy mogli poczęstować się ciepłą zupą i słodkościami. Uroczystość przygotowały: pani Elżbiety Kargul i pani Renata Czerniak. Dekoracje wykonała pani Joanna Szufnara, natomiast gazetki okolicznościowe sporządziła pani Ewa Magdziarz.

{gallery}GALERIE_2017/dzien_patrona{/gallery}