25 kwietnia 2014 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Krasnymstawie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas maturalnych. W tym roku 107 uczniów klas trzecich  ukończyło liceum i przystąpi do egzaminów maturalnych. Tradycją  szkoły jest przyznawanie jednemu z absolwentów Nagrody Patrona Szkoły.
Image00001

Nagrodę przyznaje kapituła uczniowi, który  zbliża się do ideałów wskazanych przez patrona,  w podejmowaniu decyzji kieruje się osądem sumienia, akceptuje wartości bliskie Norwidowi, twórczo uczestniczy w życiu społecznym oraz cieszy się dobrą opinią w środowisku. W tym roku kapituła pod przewodnictwem pani dyrektor Anny Cichosz nominowała 6 uczniów: z klasy IIIa Karolinę Widelską i Ewelinę Pastuszak, z klasy IIIb Karola Domańskiego,  z klasy IIIc  Patrycję Stojańską i Klaudię Zdziłowską, z klasy IIId Aleksandrę Czerniak.  Uczniowie nominowani otrzymali dyplomy i statuetki „Norwida” a główną Nagrodę Patrona kapituła przyznała Karolowi Domańskiemu, który uzyskał też najwyższą średnią za wyniki w nauce (5,06). Od wielu już lat fundatorami Nagrody Patrona są: Marek Nowosadzki przewodniczący Rady Powiatu a jednocześnie nauczyciel historii w „Norwidzie” oraz ks. Roman Skowron proboszcz parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej i były katecheta  liceum.  Wspólnie z panią dyrektor Anną Cichosz  przewodniczący Rady M. Nowosadzki dokonali wręczenia statuetek „Norwida” osobom nominowanym  i głównej nagrody - tableta Lenovo. „Jestem wzruszony tym wyróżnieniem, dziękuję za wsparcie mojej rodzinie, która jest obecna na tej uroczystości. Dziękuję dyrekcji szkoły, wspaniałym nauczycielom oraz koleżankom i kolegom z klasy, z którymi przeżyłem naprawdę niezapomniane chwile w tej szkole” – mówił odbierając nagrodę Karol Domański. Gratulacje dla osób nominowanych w imieniu starosty krasnostawskiego złożyła pani Aleksandra Stachula naczelnik Wydziału Oświaty.