Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2013/nagrodapatrona

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2013/nagrodapatrona

26 kwietnia 2013 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Krasnymstawie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas maturalnych. W tym roku 139 uczniów klas trzecich  ukończyło liceum i przystąpi do egzaminów maturalnych. Tradycją  szkoły jest przyznawanie jednemu z absolwentów Nagrody Patrona Szkoły.

Nagrodę przyznaje kapituła uczniowi, który  zbliża się do ideałów wskazanych przez patrona,  w podejmowaniu decyzji kieruje się osądem sumienia, akceptuje wartości bliskie Norwidowi, twórczo uczestniczy w życiu społecznym oraz cieszy się dobrą opinią w środowisku. W tym roku kapituła pod przewodnictwem pani dyrektor Anny Cichosz nominowała 9 uczniów: z klasy IIIa Magdalenę Krupę i Żanetę Kozłowską, z klasy IIIb Ewelinę Domańską,  z klasy IIIc Katarzynę Sokołowską i Monikę Rycyk, z klasy IIId Karolinę Sobiesiak i Karolinę Sobstel  a z klasy IIIe Barbarę Grzeszczyk i Anitę Cichosz. Uczniowie nominowani otrzymali dyplomy i statuetki „Norwida” a główną Nagrodę Patrona kapituła przyznała Barbarze Grzeszczyk. Od wielu już lat fundatorami Nagrody Patrona są: Marek Nowosadzki przewodniczący Rady Powiatu  a jednocześnie nauczyciel historii w „Norwidzie” oraz ks. Roman Skowron proboszcz parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej i były katecheta  liceum.  Wspólnie z panią dyrektor Anną Cichosz i sekretarzem powiatu Wojciechem Hryniewiczem dokonali wręczenia statuetek „Norwida” osobom nominowanym  i głównej nagrody, czyli notebooka. „Jestem wzruszona i bardzo wdzięczna. Dziękuję nauczycielom, dyrekcji szkoły, księżom, koleżankom i kolegom z klasy. Cieszę się, że moja praca została zauważona i doceniona. W tej szkole spędziłam niezapomniane chwile. Szczególnie dziękuję swojej mamie i babci, które zawsze wspierały mnie w trudnych chwilach ” – mówiła Barbara Grzeszczyk odbierając nagrodę. Zabierając głos na zakończenie uroczystości sekretarz Wojciech Hryniewicz pogratulował wszystkim uczniom wyróżnionym i nagrodzonym.

{gallery}GALERIE_2013/nagrodapatrona{/gallery}