28 kwietnia 2017 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Krasnymstawie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas maturalnych. Tradycją szkoły jest przyznawanie jednemu z absolwentów Nagrody Patrona Szkoły.

Nagrodę przyznaje kapituła uczniowi, który zbliża się do ideałów wskazanych przez Patrona, w podejmowaniu decyzji kieruje się osądem sumienia, akceptuje wartości bliskie Norwidowi i twórczo uczestniczy w życiu społecznym. W tym roku kapituła pod przewodnictwem pani dyrektor Anny Antygi nominowała 7 uczniów: z klasy III a Natalię Patyk, z klasy III b Bartłomieja Magdziarza i Karola Sawczuka, z klasy III c Aleksandrę Wołyniak, Agnieszkę Warchocką i Patrycję Marcinkowską, z klasy III d Milenę Bubicz. Uczniowie nominowani otrzymali dyplomy i statuetki „Norwida” a główną Nagrodę Patrona kapituła przyznała Bartłomiejowi Magdziarzowi. Od wielu już lat fundatorami Nagrody Patrona są: Marek Nowosadzki przewodniczący Rady Powiatu, a jednocześnie nauczyciel historii w „Norwidzie” oraz ks. Roman Skowron proboszcz parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej i były katecheta liceum. Wspólnie ze starostą Januszem Szpakiem przewodniczący Rady M. Nowosadzki dokonali wręczenia statuetek „Norwida” osobom nominowanym i głównej nagrody. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym!