22 marca 2024 roku, w Światowy Dzień Wody, w II L.O. im. C. K. Norwida w Krasnymstawie już po raz trzeci odbył się Międzyszkolny Konkurs o Ochronie Środowiska dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych. W szranki stanęło 17 uczniów ze szkół z Krasnegostawu, Krupego, Jaślikowa i Siennicy Nadolnej. W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali test, następnie odbyła się dogrywka, podczas której uczniowie przedstawili przygotowane wcześniej prezentacje związane z ochroną środowiska i przyrody.
Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce - Magdalena Zadrąg ze Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Jaślikowie, przygotowana przez panią Danutę Bojarską,
II miejsce - Błażej Duda ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Siennicy Nadolnej, przygotowany przez panią Celinę Kowal,
III miejsce - Aleksandra Kazanowska z Zespołu Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krupem, również uczennica pani Celiny Kowal.
Jury w składzie: pani Dorota Mąka - wicedyrektor II L.O. im. C. K. Norwida w Krasnymstawie, pani Ewa Żelazko, pani Magdalena Szymańska, przyznało również wyróżnienie dla Roksany Podgórskiej z Zespołu nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Krasnymstawie, której opiekunką była pani Iwona Karpińska. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
III Międzyszkolny Konkurs o Ochronie Środowiska został zorganizowany przez II L.O. im. C. K. Norwida w Krasnymstawie w ramach rozpowszechniania wpływu projektu Erasmus+ “Sans eau dans l’eau! L'eau comme bien précieux sur notre planète: "du particulier à l'universel".” realizowanego w latach 2020-2023.