Dzień ten obchodzony jest co roku 2 kwietnia. Z tej okazji 4 kwietnia br. na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu okna II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Krasnymstawie zaświeciły się na niebiesko, bowiem kolor ten jest symbolem osób z autyzmem.

Wydarzenie to poprzedził udział w happeningu pod hasłem "Razem dla autyzmu", zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Krasnymstawie. Uczniowie z klas 1c i 2c o profilu psychologiczno – pedagogicznym wraz z opiekunami Małgorzatą Biłan, Elwirą Filipek, Piotrem Zielińskim i Piotrem Bartoszkiem przeszli ulicami miasta na rynek miejski, by wspólnie ze społecznością Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego uczcić ten dzień.
Serdeczne podziękowania dla DJ Wodzirej Emilio za udostępnienie sprzętu oświetleniowego.