17 listopada br. w Pracowni Filmoteki Szkolnej odbyła się uroczysta prapremiera dokumentu "Retrospekcje", który powstał podczas 10. letniego projektu "Kręćmy film!", organizowanego przez nasze liceum. Dokument jest podsumowaniem dziesięciu edycji projektu, którego koordynatorem od samego początku była pani Ewa Magdziarz - opiekun MDKF "Iluzjon", a opiekunem artystycznym pan Grzegorz Emanuel - aktor i reżyser. "Retrospekcje" to wspomnienie tego, co udało się stworzyć przez 10 edycji, czyli przez ponad 10 lat od powstania projektu.
Realizacja dokumentu rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku, wzięli w nim udział uczestnicy poprzednich edycji, jak i opiekunowie projektu. Podzielili się swoimi wrażeniami, ulubionymi momentami z planu filmowego i pokazali nam, że warto jest się angażować w "filmowe życie" szkoły. W prapremierze uczestniczyły klasa II C z wychowawcą, panem Piotrem Zielińskim, który był aktorem w kilku filmach powstałych podczas projektu, klasa III A oraz uczestnicy warsztatów „Kręćmy film!”, realizowanych w listopadzie przez MDKF „Iluzjon” w KDK - uczniowie z II LO z klas I A, I C, II B i III A oraz uczeń ze SP nr 1 w Krasnymstawie. Przed rozpoczęciem projekcji "Retrospekcji", pani Anna Antyga - dyrektor II LO w Krasnymstawie i pani Ewa Magdziarz podziękowały panu Grzegorzowi Emanuelowi za poświęcony czas i zaangażowanie w projekt "Kręćmy film!". Mamy nadzieję, że w nadchodzące wakacje zobaczymy się podczas kolejnej, 11. edycji projektu.
Kamil Cegłowski, kl. IIIA