6 marca 2024 r. uczniowie klas 2 c i 1 c uczestniczyli w warsztatach pt. „Stres – z czym się to je? Sposoby radzenia sobie ze stresem” organizowanych przez Wydział Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie. Uczniowie zapoznali się z technikami radzenia sobie ze stresem, a także mogli zidentyfikować jakie posiadają zasoby pomocne przy radzeniu sobie z nim. Młodzież poznała również metody wsparcia psychicznego pomocne w sytuacjach trudnych i wymagających skupienia. Warsztaty prowadzone były przez panie Magdalenę Magierską oraz Magdalenę Czubaszek z Akademickiego Centrum Wsparcia.
Kolejnym punktem były zajęcia otwarte pod hasłem „Elementy arteterapii”, podczas których uczniowie mogli zgłębić swoją wiedzę na temat roli arteterapii w radzeniu sobie ze stresem. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie bransoletek i zawieszek do telefonu.
Zajęcia prowadziła dr hab. Katarzyna Klimkowska.
Opiekunowie wycieczki:
M. Biłan