15 marca pasjonaci czytania wraz z opiekunami spotkali się w II LO. Tegoroczny finał konkursu poprzedziły warsztaty literackie z języka angielskiego, w czasie których uczniowie zmagali się w trzech konkurencjach: znani pisarze anglojęzyczni, wiedza o kulturze – Dzień Świętego Patryka oraz najlepsza interpretacja piosenki anglojęzycznej. Uczniowie nagrodzeni: Hanna Lisowska, Martyna Włoch i Szymon Szałachwiej. Warsztaty przygotowała pani Ewa Łubińska – nauczyciel języka angielskiego. Następnie w czytelni dokonano uroczystego wręczenia nagród i podziękowań. Pani dyrektor Anna Antyga serdecznie powitała uczestników - uczniów klas siódmych i ósmych przybyłych z Krasnegostawu, Orłowa Drewnianego, Siennicy Różanej oraz Krupego. Pani dyrektor podkreśliła, że czytanie jest we współczesnym świecie wielką wartością, pozwalającą szczególnie młodym ludziom na kontakt z dorobkiem intelektualnym i bogactwem duchowym innych ludzi, ale także z możliwością pełnego i świadomego przeżywania swojego życia. Pani dyrektor Antyga podziękowała również nauczycielom, rodzicom i opiekunom za wspieranie podopiecznych i motywowanie ich do czytania.

Jury w składzie:
- przewodnicząca: Elżbieta Patyk - dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie,
- Monika Adamczuk - Szamik - nauczyciel języka polskiego w II LO,
- Ewa Żelazko - nauczyciel bibliotekarz w II LO,
oceniając prace finalistów, ich wartość artystyczną i oryginalność pomysłu przyznało trzy nagrody:
  • Natalia Barańska, opiekun p. Teresa Berbeć, Szkoła Podstawowa w Małochwieju Dużym
  • Julia Bis, opiekun p. Agnieszka Mróz, Szkoła Podstawowa w Siennicy Różanej
  • Kacper Naklicki, opiekun p. Barbara Nowosad, Szkoła Podstawowa w Orłowie Drewnianym
Jury wyróżniło również  trzy nadesłane recenzje:
  • Hanna Lisowska, opiekun p. Barbara Grzegorzewska, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Krasnymstawie
  • Martyna Berbeć, opiekun p. Iwona Sąsiadek, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 w Krasnymstawie
  • Magdalena Frańczuk, opiekun p. Dorota Bielesza, Szkoła Podstawowa w Krupem
Uczniowie: Kinga Podgórska, Aleksandra Kalman i Piotr Dąbrowski zaprezentowali publiczności nagrodzone prace uczestników. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki, natomiast opiekunowie podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu. Dla gości zaśpiewała Aleksandra Kozyrska z klasy 2a.
Młodzi miłośnicy literatury mogli sprawdzić się z wiedzy oliteraturze podczas quizu literackiego poprowadzonego przez naszych maturzystów: Joannę Mazur, Julię Karluk oraz Adama Mąkę. Zwycięzcą quizu została Julia Iłowiecka.
Dla uczestników przygotowaliśmy słodki poczęstunek. Finał poprowadzili uczniowie klasy 2c: Oliwia Górecka i Wiktor Kalisz. Uroczystość przygotowały pani Monika Adamczuk - Szamik i pani Ewa Żelazko.
Scenografię wykonała pani Joanna Szufnara. Rejestracją filmową zajęli się uczniowie: Paweł Kapuśniak z klasy 2a i Aleks Hymol z klasy 1c.