Dnia 14 marca 2024r. uczniowie klas drugich II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida wraz z uczniami klas ósmych ze Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 3 w Krasnymstawie wzięli udział w obchodach Dnia Liczby Pi na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie. W ramach wydarzenia odbył się wykład popularyzujący matematykę, na temat powstawania liczb zespolonych, określania działań na tych liczbach oraz ich interpretacji geometrycznej.
pi01
Ponadto uczniowie uczestniczyli w następujących warsztatach:
Przekształcenia wykresu funkcji z wykorzystaniem GeoGebry  uczestnicy badali różne rodzaje przekształceń wykresów funkcji za pomocą narzędzi dostępnych w programie Geogebra.
Jak powstają gry – warsztaty w OpenGL – na których zaprezentowano aplikacje z grafiką 3D oraz możliwości, jakie daje pisanie programów w OpenGL.
Fraktale – uczniowie z pomocą linijki i ołówka wykonali kilka pierwszych etapów konstrukcji zbiorów, zwanych fraktalami i obliczyli dla nich wymiar Hausdorffa.
Udział w zajęciach dostarczył naszym uczniom wiele emocji, pobudził ciekawość poznawczą i zainteresowanie matematyką, na pewno na długo zapadnie w pamięci.