Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2016/gil_warsztaty

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2016/gil_warsztaty

5 lutego 2016 r. w II LO w Krasnymstawie odbyły się warsztaty „Inspiracje Filmoteką Szkolną” – scenariusz filmowy” zorganizowane przez liderkę Ewę Magdziarz przy współpracy z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej.

W Pracowni Filmoteki Szkolnej w „Norwidzie” z edukatorem filmowym i animatorem kultury filmowej Maciejem Gilem spotkali się nauczyciele i uczniowie z krasnostawskich gimnazjów nr 3, nr 4, z gimnazjów w Siennicy Nadolnej i w Małochwieju Dużym, nauczyciele z SOSW a także uczniowie z II LO. Warsztaty zostały zorganizowane w celu przygotowania do nowej kategorii w XIV Powiatowym Konkursie Filmowym „Inspiracje Filmoteką Szkolną”. Na początku spotkania Ewa Magdziarz przypomniała informacje i terminy związane z konkursem. Maciej Gil rozpoczął następną część warsztatów od wprowadzenia do sztuki scenopisarstwa i zapoznania z zasadami pisania scenariusza. Edukator filmowy omówił etapy powstawania scenariusza, jego kompozycję i elementy składowe. Uczestnicy warsztatów mogli wykorzystać zdobytą wiedzę, analizując wraz z prowadzącym wybrane przykłady filmowe, takie jak „Masza i niedźwiedź – dzień kina”, „Rabbit and Deer” oraz „Przed świtem”. Maciej Gil podał także bibliografię, która może pomóc uczniom w przygotowaniu scenariusza na konkurs organizowany przez II LO. Polecał przede wszystkim książkę Piotra Wereśniaka „Alchemia scenariusza filmowego”. Na warsztatach uczniowie prezentowali także projekty scenariuszy filmowych - prac konkursowych i z uwagą słuchali rad prowadzącego.

Na zakończenie spotkania Ewa Magdziarz wręczyła Maciejowi Gilowi publikacje związane z Filmoteką Szkolną przekazane przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej.
 Ewa Magdziarz
opiekun MDKF „Iluzjon”