Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2017/mediacje

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2017/mediacje

II LO włączyło się w obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji 2016 oraz Tygodnia Mediacji 2016. W związku z tym 19.10.2016r. do szkoły zostali zaproszeni pan Piotr Grygiel, który jest mediatorem Sądu Rejonowego i pan Józef Piątkowski – mediator  Sądu Okręgowego.
mediacje5

Koncepcja tegorocznych obchodów opiera się przede wszystkim na propagowaniu inicjatyw oddolnych – włączeniu środowisk lokalnych do działań prowadzonych przez koordynatorów ds. mediacji w sądach powszechnych, a także prezesów sądów i sędziów oraz na współpracy pomiędzy ośrodkami mediacyjnymi, praktykami wymiaru sprawiedliwości i Ministerstwem Sprawiedliwości.

Warsztaty dla uczniów: „Polubowne metody rozwiązywania sporów” odbywały się w klasach I A i I B.
Lekcja zaczęła się od przedstawienia zawodu mediatora oraz porównania negocjacji z mediacją. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami określonymi dla danej rozprawy sądowej. Pan Piotr Grygiel przedstawił młodzieży przykłady spraw, z którymi spotkał się w swojej pracy. W trakcie rozmowy zaprezentował także ulotki z różnymi sposobami pogodzenia stron. Pan Grygiel wykonał razem z uczniami ćwiczenie praktyczne przedstawiające próbę załagodzenia sporu między zwaśnionymi małżonkami.
Natomiast na lekcjach wiedzy o społeczeństwie w klasach III c, II a i II c, odbyło się spotkanie z mediatorem Sądu Okręgowego w Zamościu: panem Józefem Piątkowskim. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca mediatora i dlaczego mediacja jest potrzebna. Mieli również okazję rozwiązać test psychologiczny, dzięki, któremu dowiedzieli  się w jakim stopniu są konfliktowi. Najważniejsza jednak była informacja, że każdy z nas może stać się mediatorem i służyć mediacją podczas np. zwykłej sprzeczki w szkole. Spotkanie z zawodowym mediatorem było ciekawym i przydatnym doświadczeniem.

{gallery}GALERIE_2017/mediacje{/gallery}