Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2017/odMarka

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2017/odMarka

W sali błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w dniu 28 lutego b.r. odbyła się sesja historyczna poświęcona Żołnierzom Wyklętym oraz prezentacja wystawy IPN „Zaplute karły reakcji…”. Nasze liceum reprezentował trzyosobowy zespół uczniowski z klasy IIa (o profilu humanistycznym): Ilona Kalamon, Julia Steć i Paweł Piątkowski wraz z nauczycielem historii Markiem Nowosadzkim.
wykleci-1

Młodzież wysłuchała interesujących wykładów. Dr Sławomir Poleszak przedstawił „Podziemie niepodległościowe na Lubelszczyźnie w latach 1944-1956”, dr Rafał Drabik wygłosił referat nt. „Podziemie narodowe na Lubelszczyźnie po 1944 r.” a dr Justyna Dudek zaprezentowała „Kobiety Niezłomne Lubelszczyzny”.
Uczniowie wzięli też udział w quizie internetowym na temat Żołnierzy Niezłomnych. Uczestniczący w uroczystości Wojewoda Lubelski dr hab. Przemysław Czarnek zwrócił uwagę na tragiczne losy Bohaterów Wyklętych. Wyraził uznanie dla instytucji, które zaangażowały się w organizację kilkudniowych uroczystości związanych obchodami narodowego święta 1 marca.
Na zakończenie sesji Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty podziękowała uczniom i nauczycielom za uczestnictwo w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni oraz zaprosiła do udziału w kolejnej edycji konkursu.
{gallery}GALERIE_2017/odMarka{/gallery}